Jebkura lieta ir risināma.

Aktuāli

17. janvāris
Piezvanīt juristam
67 505 970
Grozījumi LR Imigrācijas likumā
2018.gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kuri paredz izņēmumu atcelšanu dažām ārzemnieku kategorijām, kuriem nebija jāmaksā valsts nodeva pirmo reizi, atkārtoti pieprasot termiņuzturēšanās atļauju.
Jaunās izmaiņas LR Imigrācijas likumā
2017.gada 2.martā stājās spēkā grozījumi LR Imigrācijas likumā (turpmāk - Likums), saskaņā ar kuriem radās vairāki jauni iemesli, lai saņemtu termiņuzturēšanās atļauju Latvijā (turpmāk - TUA), kā arī nopietni tika mainīti nosacījumi, lai saņemtu TUA, pamatojoties uz ārvalsts komersanta pārstāvniecības reģistrāciju.
Член Торгово-промышленной палаты Латвии Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras biedrs Member of the Latvian Chamber of Commerce and Industry

Īsi par mums

Juridiskais birojs "INLAT PLUS" no sava izveidošanās brīža 1996.gadā ir viena no visaktīvākajām un pazīstamākajām kompānijām, kas darbojas Latvijas Republikas juridisko pakalpojumu tirgū. Kompānijas sniegto juridisko pakalpojumu apjomi un veidi atbilst klientu (juridisko un fizisko personu) visizmeklētākajām prasībām.

Kontaktinformācija

Biroja adrese:
E-pasts:
Brīvības 40-15, LV-1050, Rīga, Latvija ip@inlatplus.lv
Tālr.:
Fakss:
(+371) 67505970
(+371) 26403577
(+371) 67505978

Ierobežojumi ārvalstīs reģistrēto vieglo automobiļu izmantošanai

31.01.2014
Pa Latviju brauc ļoti dauz mašīnu ar ārvalsts numuriem. Vairāku labuma gūšanas iemēslu dēļ Latvijas uzņēmēji uzskata par labāku reģistrēt iegādātos automašīnus citās valstīs. Noteiktajās valstīs šim mērķim bija nepieciešams nodibināt komercsabiedrību. Likumi un nodokļi dažādās valstīs, ka ir zinams, atšķirās, un Latvijā diemžēl tie ir pasīksti, kas izraisīja augstāk minēto situāciju.

Tagad Latvijas likumdevēji nolēma novērst šo trūkumu. Valdība apstiprināja grozījumus Ministru Kabineta (MK) noteikumos, kas ierobežo ārvalstīs reģistrēto vieglo automašīnu izmantošanu.
 
Ceļu satiksmes likums Latvijas rezidentiem aizliedz Latvijas teritorijā ceļu satiksmē vadīt ārvalstīs pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili. Taču likumā ietverta atruna, kas paredz vairākus izņēmumu no šīs kārtības (darbs, mācības utt.), uz kā pamata VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) piešķir vai anulē atļauju piedalīties ceļu satiksmē ar ārvalstīs reģistrētu vieglo automobili.
 
Ar valdības apstiprinātajiem grozījumiem MK noteikumos Nr.1341 „Kārtība, kādā piešķir un anulē atļauju piedalīties ceļu satiksmē ar ārvalstīs pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili”, kas nosaka Ceļu satiksmes likumā paredzēto atļauju izsniegšanas kārtību, paredzēts ierobežot ārvalstīs reģistrēto vieglo automobiļu izmantošanu līdz 92 dienām gada laikā, saglabājot esošos atļaujas saņemšanas termiņus. Ceļu satiksmes likums jau šobrīd nosaka, ka transportlīdzeklis, kas Latvijā ceļu satiksmē tiek izmantots ilgāk par trim mēnešiem, ir jāreģistrē noteiktā kārtībā Latvijā. Līdz ar grozījumiem MK noteikumos minētais termiņš tiks attiecināts uz visiem gadījumiem, t.sk. ārvalstīs iznomātajiem vieglajiem automobiļiem.
 
Grozījumi ir nepieciešami, jo esošā atļauju izsniegšanas kārtība nepamatoti dod iespēju ilglaicīgi piedalīties ceļu satiksmē ar ārvalstīs reģistrētu vieglo automobili. Statistika liecina, ka atļauju saņēmēji transportlīdzekļus pamatā reģistrē Lietuvā, Lielbritānijā, Norvēģijā un Igaunijā.
 
MK noteikumos būs paredzēts trīs mēnešu pārejas periods (līdz š.g. 1.aprīlim) personām, kuras ārvalstīs reģistrētā transportlīdzekļa izmantošanai Latvijā ir saņēmušas atļauju uz trim gadiem. Šo personu pienākums pēc noteikumu spēkā stāšanās būs transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā atzīmēt dienas, kad transportlīdzeklis tiks izmantots Latvijā. Atzīmes varēs veikt elektroniski no jebkuras vietas.
 
Šim rakstam tika izmantots materiāls no web-lapas d-k.lv
/ Žanna Kartaševa, Juridiskā biroja INLAT PLUS nodokļu konsultante /
Patika informācija? Dalīties