Jebkura lieta ir risināma.

Aktuāli

15. decembris
Piezvanīt juristam
67 505 970
Grozījumi LR Imigrācijas likumā
2018.gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kuri paredz izņēmumu atcelšanu dažām ārzemnieku kategorijām, kuriem nebija jāmaksā valsts nodeva pirmo reizi, atkārtoti pieprasot termiņuzturēšanās atļauju.
Jaunās izmaiņas LR Imigrācijas likumā
2017.gada 2.martā stājās spēkā grozījumi LR Imigrācijas likumā (turpmāk - Likums), saskaņā ar kuriem radās vairāki jauni iemesli, lai saņemtu termiņuzturēšanās atļauju Latvijā (turpmāk - TUA), kā arī nopietni tika mainīti nosacījumi, lai saņemtu TUA, pamatojoties uz ārvalsts komersanta pārstāvniecības reģistrāciju.
Член Торгово-промышленной палаты Латвии Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras biedrs Member of the Latvian Chamber of Commerce and Industry

Īsi par mums

Juridiskais birojs "INLAT PLUS" no sava izveidošanās brīža 1996.gadā ir viena no visaktīvākajām un pazīstamākajām kompānijām, kas darbojas Latvijas Republikas juridisko pakalpojumu tirgū. Kompānijas sniegto juridisko pakalpojumu apjomi un veidi atbilst klientu (juridisko un fizisko personu) visizmeklētākajām prasībām.

Kontaktinformācija

Biroja adrese:
E-pasts:
Brīvības 40-15, LV-1050, Rīga, Latvija ip@inlatplus.lv
Tālr.:
Fakss:
(+371) 67505970
(+371) 26403577
(+371) 67505978

Juridiskais birojs Inlat Plus analizē grozījumus Imigrācijas likumā

25.05.2010
Juriste Santa Gāršniece priekš "Lietišķās informācijas dienests".
2010.gada 01.jūlijā stāsies spēkā būtiski grozījumi Imigrācijas likumā, kas piedāvās jaunas trīs uzturēšanās atļaujas saņemšanas iespējas.
   Jaunie grozījumi paredz, ka termiņuzturēšanās atļauju (TUA) ir tiesības pieprasīt uz 5 gadiem, ja ārvalstnieks ir ieguldījis kapitālsabiedrības pamatkapitālā ne mazāk kā 25 000 Ls, un budžetā saimnieciskā gada laikā kā nodokļos samaksā ne mazāk kā 20 000 Ls.
   TUA būs tiesības pieprasīt uz 5 gadiem arī tiem ārvalstniekiem, kuri LR kredītiestādēs veiks finanšu investīcijas ne mazāk kā 200 000 Ls apmērā subordinētā aizdevuma vai obligāciju veidā, ar nosacījumu, ka darījuma termiņš ir 5 gadi un ārvalstnieks nav tiesīgs izbeigt šo darījumu pirms minētā termiņa.
   Un trešā, visvairāk investorus interesējošā joma – nekustamo īpašumu iegāde Latvijā. Ārvalstniekam būs tiesības pieprasīt TUA uz 5 gadiem, ja viņš iegādāsies un viņam piederēs viens vai vairāki nekustamie īpašumi Rīgā, Rīgas plānošanas reģionā vai republikas pilsētās par kopējo darījumu summu ne mazāk kā 100 000 Ls vai arī ārpus Rīgas, Rīgas plānošanas reģiona vai republikas pilsētām par summu ne mazāk kā 50 000 Ls, ar nosacījumu, ka nekustamā īpašuma pirkums ir veikts ar bezskaidru naudu un ja ārvalstniekam nav nekustamā īpašuma nodokļa parādi. Rīgas plānošanas reģionā ietilpst Rīga, Jūrmala, bijušie Rīgas, Tukuma, Ogres un Limbažu rajoni.

   Juridiskais birojs Inlat Plus vēlas savus klientus informēt, ka ir jāizvairās no dažviet izskanējušās maldināšanas, ka nekustamā īpašuma iegāde garantē TUA saņemšanu un ka jau esošais īpašums var noderēt TUA saņemšanai. Jaunais Imigrācijas likums negarantē, bet sniedz jaunas iespējas tiem ārvalstu investoriem, kas savus finansu līdzekļus ieguldīs Latvijā pēc 2010.gada 01.jūlija.
   Papildus Juridiskais birojs Inlat Plus vēlas norādīt, ka izmaiņas ir daudz plašākas un ir gaidāmi arī jaunie MK noteikumi par uzturēšanās atļaujām, kas sniegs papildus skaidrojumus par tādiem jauniem terminiem likumdošanā kā „ekonomiskais labums Latvijai”. Iepazīstoties ar šo noteikumu projektu, redzams, ka ekonomiskais labums nozīmēs nodarbināt Latvijas iedzīvotājus ārvalstnieka kapitālsabiedrībā un maksāt budžetā nodokļus.
   Juridiskais birojs Inlat Plus, ņemot vērā savu ilggadīgo profesionālo pieredzi termiņuzturēšanās atļauju saņemšanā un katru dienu saņemot maldinātu ārvalstnieku satrauktos zvanus, iesaka visiem lasītājiem un viņu  sadarbības partneriem pirms investīciju ieguldīšanas rūpīgi izvērtēt jaunos Imigrācijas likuma grozījumus, vispirms konsultējoties ar speciālistiem.
   Neskatoties uz mainīgo likumdošanu, juridiskais birojs Inlat Plus, izmantojot savu 15 gadus lielo pieredzi, arī turpmāk palīdzēs saviem klientiem uzturēšanās atļauju saņemšanā saskaņā ar jau esošiem iemesliem.

Patika informācija? Dalīties