Jebkura lieta ir risināma.

Aktuāli

11. decembris
Piezvanīt juristam
67 505 970
Grozījumi LR Imigrācijas likumā
2018.gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kuri paredz izņēmumu atcelšanu dažām ārzemnieku kategorijām, kuriem nebija jāmaksā valsts nodeva pirmo reizi, atkārtoti pieprasot termiņuzturēšanās atļauju.
Jaunās izmaiņas LR Imigrācijas likumā
2017.gada 2.martā stājās spēkā grozījumi LR Imigrācijas likumā (turpmāk - Likums), saskaņā ar kuriem radās vairāki jauni iemesli, lai saņemtu termiņuzturēšanās atļauju Latvijā (turpmāk - TUA), kā arī nopietni tika mainīti nosacījumi, lai saņemtu TUA, pamatojoties uz ārvalsts komersanta pārstāvniecības reģistrāciju.
Член Торгово-промышленной палаты Латвии Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras biedrs Member of the Latvian Chamber of Commerce and Industry

Īsi par mums

Juridiskais birojs "INLAT PLUS" no sava izveidošanās brīža 1996.gadā ir viena no visaktīvākajām un pazīstamākajām kompānijām, kas darbojas Latvijas Republikas juridisko pakalpojumu tirgū. Kompānijas sniegto juridisko pakalpojumu apjomi un veidi atbilst klientu (juridisko un fizisko personu) visizmeklētākajām prasībām.

Kontaktinformācija

Biroja adrese:
E-pasts:
Brīvības 40-15, LV-1050, Rīga, Latvija ip@inlatplus.lv
Tālr.:
Fakss:
(+371) 67505970
(+371) 26403577
(+371) 67505978

Jauns krāpnieku uzbrukums Latvijai

26.01.2011
Pēdējā laikā juridiskais birojs INLAT PLUS saņem virkni jautājumu no cilvēkiem sakarā ar elektroniskajām vēstulēm, kas satur aptuveni sekojošo informāciju: “Apsveicam! Jūsu e-pasta adrese laimējusi 1000000 USD…” Šādu vēstuļu virsraksts vien izraisa aizdomas. No vēstules cilvēks uzzina, ka kaut kāda organizācija ir veikusi loteriju, kurā uzvarējis tieši viņš, pareizāk sākot, viņa e-pasta adrese. Uzvarētājam prasa nekavējoties paziņot savus personiskos datus: vārds, uzvārds, dzīvesvieta, telefona numurs, vecums, nodarbošanās u.c.
Neskatoties uz to, ka lielāka daļa cilvēku, kuri pastāvīgi lieto internetu, jau iemācījušies pēc viena virsraksta vien atpazīt, vai vēstule ir uzmanības vērta, krāpnieki tomēr turpina nodarboties ar informācijas izplatīšanu par viltus loterijām. Jebkurā gadījumā, atrodas cilvēki, kuru attieksme pret šāda satura vēstulēm ir pārāk uzticīga, kā rezultātā tie kļūst par kibernoziedznieku upuriem.

Dažos gadījumos, potenciālo upuru ērtībai, krāpnieciskā satura vēstules tiek tulkotas uz vietējām valodām. Tulkojumi, protams, ir neprecīzi, kas uzreiz izraisa neuzticību šādām vēstulēm. Atpazīt krāpniecisko vēstuli nav grūti. Ievadot interneta meklēšanas sistēmā jebkādus datus no saņemtās vēstules (piemēram, unikālo laimesta numuru, kurš it kā tika piešķirts Jūsu elektroniskajai adresei loterijas gaitā), meklēšanas rezultāti uzreiz parādīs, ka identisko unikālo numuru un vēstuli saņēma tūkstoši cilvēku visā pasaulē.

Krāpnieku mērķis, izsūtot līdzīgā satura vēstules, ir naudas līdzekļu izkrāpšana no uzticīgiem cilvēkiem. Sarakstes gaitā ar organizācijas pārstāvjiem cietušajam prasa samaksāt noteikto naudas summu, kas paredzēta pasta vai citu izdevumu segšanai. Krāpnieki cenšas pārliecināt vēstules saņēmēju, ka viņš varēs saņemt laimestu savā bankas kontā pēc tam, kad tiks nokārtotas visas formalitātes, kam, savukārt, ir nepieciešams samaksāt noteikto naudu summu.

Loterija ir naudas līdzekļu piesaistīšanas veids loterijas biļešu pārdošanas ceļā. Daļa līdzekļu, kas saņemti no loterijas biļešu pārdošanas, tiek izlozēti naudas vai mantas laimesta veidā. Citiem vārdiem sakot, lai piedalītos loterijā, pirmkārt, ir nepieciešams nopirkt loterijas biļeti vai citādā veidā samaksāt dalības maksu. Savukārt, ja cilvēks saņem ziņojumu par laimestu loterijā, kurā viņš nekad mūžā nav piedalījies, tad acīmredzami tā jau nav loterija, bet krāpšana.

Ar loterijām un azartspēlēm saistīta uzņēmējdarbība tiek stingri regulēta un uzraudzīta visā pasaulē: īpašie licencēšanas nosacījumi, loterijas noteikumu izstrādāšana un saskaņošana ar kompetentām institūcijām utt. Praktiski visu valsts līmenī regulējamo loteriju rīkošana ir pieļaujama tikai savās valstīs. Līdz ar to grūti noticēt, ka cilvēks, kurš nekad nav bijis, piemēram, Kanādā, pēkšņi kļuva par šīs valsts loterijas laimīgo uzvarētāju.

Juridiskā biroja INLAT PLUS speciālisti nerekomendē atbildēt uz elektroniskajām vēstulēm par loterijas laimestiem. Jo vairāk netiek rekomendēts sniegt šādām organizācijām savus personiskos datus. Jebkura no Jums saņemtā informācija turpmāk var tikt izmantota citu noziegumu izdarīšanā.

/ Jevgeņijs Beļajevs /
Patika informācija? Dalīties