Jebkura lieta ir risināma.

Aktuāli

16. decembris
Piezvanīt juristam
67 505 970
Grozījumi LR Imigrācijas likumā
2018.gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kuri paredz izņēmumu atcelšanu dažām ārzemnieku kategorijām, kuriem nebija jāmaksā valsts nodeva pirmo reizi, atkārtoti pieprasot termiņuzturēšanās atļauju.
Jaunās izmaiņas LR Imigrācijas likumā
2017.gada 2.martā stājās spēkā grozījumi LR Imigrācijas likumā (turpmāk - Likums), saskaņā ar kuriem radās vairāki jauni iemesli, lai saņemtu termiņuzturēšanās atļauju Latvijā (turpmāk - TUA), kā arī nopietni tika mainīti nosacījumi, lai saņemtu TUA, pamatojoties uz ārvalsts komersanta pārstāvniecības reģistrāciju.
Член Торгово-промышленной палаты Латвии Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras biedrs Member of the Latvian Chamber of Commerce and Industry

Īsi par mums

Juridiskais birojs "INLAT PLUS" no sava izveidošanās brīža 1996.gadā ir viena no visaktīvākajām un pazīstamākajām kompānijām, kas darbojas Latvijas Republikas juridisko pakalpojumu tirgū. Kompānijas sniegto juridisko pakalpojumu apjomi un veidi atbilst klientu (juridisko un fizisko personu) visizmeklētākajām prasībām.

Kontaktinformācija

Biroja adrese:
E-pasts:
Brīvības 40-15, LV-1050, Rīga, Latvija ip@inlatplus.lv
Tālr.:
Fakss:
(+371) 67505970
(+371) 26403577
(+371) 67505978

Bizness un nodokļi Lielbritānijā

05.09.2011
Turpinot savu attīstību Lielbritānijas teritorijā, šogad juridiskais birojs INLAT PLUS kļuva par Latvijas-Lielbritānijas Tirdzniecības palātas biedru un piedāvā saviem klientiem, kā arī visām ieinteresētām personām īsu ieskatu Lielbritānijas nodokļos.
Kā arī jebkurā citā valstī, biznesa vešana Lielbritānijā saistīta ar nodokļu nomaksu. Zemāk uzskaitīsim pamatnodokļus, kas saistīti ar Lielbritānijā reģistrētās kompānijas pārvaldīšanu.
 
Pievienotās vērtības nodoklis
 
Atšķirībā no Latvijas, kur PVN sastāda 22%, Lielbritānijā šis nodoklis ir zemāks – 20%. Kompānijām, kas strādā Lielbritānijas tirgū, jāreģistrējas kā PVN maksātājs, ja apgrozījums 12 mēnešos ir lielāks par GBP 73,000. Katri 3 mēneši PVN jābūt aprēķinātam, iesniegtam un samaksātam Lielbritānijas valsts ieņēmumu dienestam (HMRC). Kompānija var reģistrēties kā PVN maksātājs arī tad, ja tās līdzekļu apgrozījums nepārsniedz augstāk norādītās summas.
 
Ir vairākas iespējas kā pārvaldīt PVN shēmu – pēc klienta vēlēšanas var tikt piemeklēta visizdevīgākā jūsu kompānijai.
 
Ienākuma nodoklis (Korporatīvais nodoklis)
 
Ienākuma nodoklis Lielbritānijā ir diferencēts, t.i. tas ir tieši atkarīgs no kompānijas tīrās peļņas un tiek maksāts no peļņas par finanšu gada 12 mēnešiem. Ja peļņa pirms nodokļu nomaksas nav lielāka par GBP 300,000, britu kompānijas maksā korporatīvo nodokli pēc likmes 20%, ja peļņa sastāda no GBP 300,000 līdz GBP 1,500,000 – pēc likmes 27,5%, sākot no GBP 1,500,000 - 26%. Papildus tiek iedoti 12 mēneši, lai aprēķinātu, samaksātu ienākuma nodokli un iesniegtu ienākuma nodokļa formu.
 
PAYE (Pay As You Earn (“maksājiet atkarībā no tā, cik pelnāt”) – ienākuma nodoklis no darba algas) un kompānijas darbinieku Nacionālā Apdrošināšana
 
Nodokļa summa, kas jāmaksā kā PAYE darbiniekiem, kas strādā kompānijā ir sekojoša:
  • ienākums sākot no GBP 0 līdz  GBP 7475 nodoklis ir 0% 
  • ienākums sākot no GBP 7475 līdz GBP 35,000 nodoklis ir 20% 
  • ienākums sākot no GBP 35, 001 до GBP 150,000 nodoklis ir 40%
  • ienākums sākot no GBP 150,000 nodoklis ir 50%
Nodoklis jāmaksā katru mēnesi par iepriekšējo mēnesi, kura laikā darbinieks strādāja kompānijā. Gadījumā, ja kompānijai gada laikā nebija darbinieku, šis nodoklis nav jāmaksā.
 
Tāda pienākuma kā pieņemt darbā darbiniekus vai maksāt direktoriem nav. Nacionālā apdrošināšana, ko maksā darbinieki, ir 12%. Nacionālā apdrošināšana, ko maksā kompānijas, ir 13,8%.
 
Kas attiecas uz kompānijas ikgadējo atskaiti, tad tām ir jāsastāda un jāiesniedz atbilstošajās iestādēs sekojošie dokumenti:
 
Ikgadējā finanšu atskaite
 
Ikgadējo finanšu atskaiti sagatavo grāmatveži un tā atspoguļo kompānijas finanšu stāvokli un kompānijas finanšu gada darbības finanšu rezultātus (periods – 12 mēneši). Beidzoties 12 mēnešu ilgam finanšu gadam kompānijai ir 9 mēneši, lai iesniegtu savus rēķinus Reģistrācijas Palātā.
 
Ikgadējā juridiskā atskaite
 
Ikgadējā juridiskā atskaite ir juridisks dokuments, kas jāiesniedz katru gadu, un kurā jābūt apliecinātām jebkurām izmaiņām direktoru sastāvā, dalībnieku sastāvā un kompānijas saimnieciskajā darbībā.
 
Ienākuma nodokļa aprēķins
 
Ienākuma nodoklis jāaprēķina pamatojoties uz gada pārskata informāciju un ņemot vērā peļņas apmēru par finanšu gada 12 mēnešiem. Ienākuma nodokļa aprēķins jāiesniedz 12 mēnešu laikā pēc gada beigām.
 
Lielbritānija vienmēr piesaistīja uzņēmējus ar savu stabilitāti un drošumu biznesa un nodokļu politikas jomā, tāpēc daudzi uzņēmēji izvēlas šo valsti gan jauna biznesa uzsākšanai, gan jau esošā biznesa restukturizācijai un attīstībai. Nepieciešamības gadījumā juridiskais birojs INLAT PLUS kopā ar britu partneriem ir gatavs sniegt konsultatīvu atbalstu nodokļu likumdošanas jomā, kā arī palīdzēt biznesa izveidošanā un attīstīšanā Lielbritānijā.
Patika informācija? Dalīties