Jebkura lieta ir risināma.

Aktuāli

15. decembris
Piezvanīt juristam
67 505 970
Grozījumi LR Imigrācijas likumā
2018.gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kuri paredz izņēmumu atcelšanu dažām ārzemnieku kategorijām, kuriem nebija jāmaksā valsts nodeva pirmo reizi, atkārtoti pieprasot termiņuzturēšanās atļauju.
Jaunās izmaiņas LR Imigrācijas likumā
2017.gada 2.martā stājās spēkā grozījumi LR Imigrācijas likumā (turpmāk - Likums), saskaņā ar kuriem radās vairāki jauni iemesli, lai saņemtu termiņuzturēšanās atļauju Latvijā (turpmāk - TUA), kā arī nopietni tika mainīti nosacījumi, lai saņemtu TUA, pamatojoties uz ārvalsts komersanta pārstāvniecības reģistrāciju.
Член Торгово-промышленной палаты Латвии Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras biedrs Member of the Latvian Chamber of Commerce and Industry

Īsi par mums

Juridiskais birojs "INLAT PLUS" no sava izveidošanās brīža 1996.gadā ir viena no visaktīvākajām un pazīstamākajām kompānijām, kas darbojas Latvijas Republikas juridisko pakalpojumu tirgū. Kompānijas sniegto juridisko pakalpojumu apjomi un veidi atbilst klientu (juridisko un fizisko personu) visizmeklētākajām prasībām.

Kontaktinformācija

Biroja adrese:
E-pasts:
Brīvības 40-15, LV-1050, Rīga, Latvija ip@inlatplus.lv
Tālr.:
Fakss:
(+371) 67505970
(+371) 26403577
(+371) 67505978

Biznesa organizēšana Šveicē

01.03.2012
Juridiskais birojs INLAT PLUS piedāvā kvalificēto palīdzību jautājumos, kas saistīti ar biznesa organizēšanu Šveicē. Kompānija Šveicē simbolizē prestižu, drošu un nopietnu biznesu, tā ir ideāla vieta ārvalstu biroja izveidošanai. Tiem, kas vēlas pārbraukt uz Šveici un uzsākt tur savu biznesu, kompānijas reģistrācija ir vislabākais variants. Turklāt, pateicoties Šveices nodokļu likumdošanas īpašībām, kompānijas reģistrācija Šveicē ir viens no visizdevīgākajiem  investīciju veidiem Eiropā.
Reģistrējot kompāniju Šveicē, parasti izvēlas vienu no izplatītākajām tiesiskajām formām: akciju sabiedrību (vācu valodā tā saucās Aktiengesellschaft (AG) un franču valodā - Societe Anonyme (SA)) vai sabiedrību ar ierobežotu atbildību (vācu valodā - Gesellschaft mit beschrankter Haftung (GmbH) un franču valodā - Societe a responsabilite limite (Sarl)).

Akciju sabiedrība (AG/SA)
Akciju sabiedrība ir visizplatītākā biznesa forma Šveicē. Parasti ārvalstu uzņēmumi izvēlas šādu organizācijas formu, kad nepieciešams atvērt meitas kompāniju vai filiāli. Akciju sabiedrībām ir acīmredzamas priekšrocības finansējuma saņemšanā, lielu kontraktu noslēgšanā utt. Akciju sabiedrības minimālā pamatkapitāla summa sastāda 100,000 Šveices franku (CHF), pie tam puse no šīs summas jāsamaksā tieši Šveices firmas reģistrācijas brīdī.

AG/SA tipa kompānijās ir jābūt ne mazāk par trijiem akcionāriem (kas var būt pilnvarotās personas). Akcijas izlaiž uz akcionāra vārdu (vārdu akcijas) vai uz uzrādītāju (uzrādītāja akcijas), un tām visām jābūt pilnīgi apmaksātām. AG/SA tipa kompānija var izlaist abu veidu akcijas. Katras akcijas nominālvērtībai ir jābūt ne mazāk kā 10 CHF.

AG/SA tipa kompānijās ir jābūt vismaz vienam direktoram. Aizliegts izmantot korporācijas kā direktorus. Vismaz vienam no direktoriem jābūt Šveices rezidentam, un Padomes locekļu vairākumam ir jābūt Šveicē dzīvojošiem Šveices pilsoņiem.

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (GmbH/Sarl).
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību – tā ir vienkāršāka uzņēmuma forma, kuru vislabāk izvēlēties, ja izņēmējam nav tālejošo plānu attiecībā uz nozīmīga kapitāla piesaisti no ārējiem avotiem, akciju izvietošanu biržā utt. Nelieli izdevumi kompānijas atvēršanai un vienkārša reģistrācijas procedūra padara to par populāro komercdarbības veidu. Sabiedrības ar ierobežotu atbildību minimālais pamatkapitāls sastāda 20,000 CHF.

GmbH/Sarl tipa kompānijām nav akcionāru, tāpēc ka šādām kompānijām nav tiesību izlaist akciju vērtspapīrus. Šādās kompānijās ir īpašnieku reģistrs, kurā tiek norādītas viņu kapitāldaļas  ; kompānijā ir jābūt ne mazāk kā diviem īpašniekiem.

GmbH/Sarl tipa kompānijā ir jābūt vismaz vienam direktoram, un vismaz vienam no direktoriem jābūt Šveices rezidentam.

AG/SA tipa kompānijas priekšrocības:
  • AG/SA nodrošina uzņēmuma īpašnieku anonimitāti;
  • AG/SA akcijas var ieķīlāt vai izvietot biržā;
  • Līdzīpašnieku piekrišana savas daļas pārdošanai nav vajadzīga.
AG/SA tipa kompānijas trūkumi:
  • Augsti administratīvi izdevumi audita nepieciešamības dēļ;
  • Valdes locekļu vairākumam ir jābūt Šveices pilsoņiem vai rezidentiem;
  • Relatīvi liels pamatkapitāls.
Kā uzsākt Šveices kompānijas reģistrāciju
Pirms reģistrācijas Jums jāizvēlas jaunas kompānijas nosaukums (vēlams sagatavot vairākus nosaukuma variantus) un jāpārbauda šis nosaukums attiecīgā federālā iestādē, lai pārliecinātos, ka kompānija ar tādu pašu vai līdzīgu nosaukumu nav jau reģistrēta. Bez tam jāsniedz informācija par kompānijas komercdarbības veidiem, dati par dalībniekiem un kompānijas direktoru, uz kura vārdu plānots reģistrēt kompāniju Šveicē. Pēc visu nepieciešamo dokumentu iesniegšanas kompānijas reģistrēšana aizņem ap 7 dienām. Reģistrācijai nepieciešamais termiņš ir galvenokārt atkarīgs no komercreģistra noslogotības attiecīgā kantonā.

Juridiskā adrese
Visām Šveicē reģistrētājām kompānijām ir jābūt Šveices juridiskajai adresei.

Gada pārskats un audits
Visām Šveices kompānijām nepieciešams katru gadu nokārtot auditu. Auditorus izvēlas akcionāru sapulcē. Auditori var būt vai nu neatkarīgas personas, vai auditoru kompānijas ar juridisko adresi Šveicē. No pārbaudāmās kompānijas neatkarīgi auditori izpēta grāmatvedības atskaites un finanšu gada pārskatus un iesniedz savu slēdzienu akcionāru sapulcē. Atskaites katru gadu iesniedz Valsts kompāniju reģistram.

Aplikšana ar nodokļiem Šveicē
Nodokļu sistēma Šveicē ir diezgan sarežģīta, taču izdevīgi atšķiras no Eiropas Savienības vairāku valstu nodokļu sistēmām ar mazākām nodokļu likmēm. Uzņēmumu nodokļus Šveicē iekasē trijos līmeņos – federālās valdības līmenī, kantonu līmenī un komūnu līmenī. Katram kantonam ir sava nodokļu likumdošana un tiesības patstāvīgi noteikt nodokļu apmērus un atvieglojumus.

Šodien praktiski visi kantoni ir gatavi piedāvāt ārzemju kompānijām atvieglojumu paketi, lai stimulētu investīcijas un jaunu darba vietu izveidošanu. Par vispievilcīgāko no nodokļu viedokļa var uzskatīt Cugu (ap 16%), Apenceļu Auserodenu (12,5%) un Obvaļdenu (12,5%).
Ja kompānija neveic komercdarbību Šveicē, nodokļus iekasē tikai federālajā līmenī (8,5%).

Bankas kontu atvēršana
Šveices banku sistēma ir pazīstama ar savām vairākos gadsimtos izkoptām tradīcijām. Pateicoties valsts politiskai un ekonomiskai stabilitātei, šeit pastāv lojāla likumdošanas sistēma, plašs starptautisko sakaru tīkls, stabila valūta un absolūta drošība – tas viss padara Šveices bankas par vispievilcīgākajām iestādēm  kapitāla ieguldīšanai.  

Šveices bankas piedāvā klientiem plašu pakalpojumu klāstu un vairākus bankas kontu veidus. Atvērot kontu Šveices bankā klients saņem kvalificētu servisu un noslēpuma garantijas, apkalpošanu daudzās starptautiskās valodās, kā arī iespēju pārvaldīt savu kontu pa telefonu un elektroniskā veidā.

Juridiskais birojs INLAT PLUS vienmēr ir gatavs palīdzēt Jums reģistrēt kompāniju Šveicē, Mūsu rīcībā ir pieredzējuši speciālisti, kuri sniegs kvalificētu juridisko konsultāciju, atbildēs uz visiem Jūsu jautājumiem no noformēs visus nepieciešamos dokumentus.
Patika informācija? Dalīties