Jebkura lieta ir risināma.

Aktuāli

15. decembris
Piezvanīt juristam
67 505 970
Grozījumi LR Imigrācijas likumā
2018.gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kuri paredz izņēmumu atcelšanu dažām ārzemnieku kategorijām, kuriem nebija jāmaksā valsts nodeva pirmo reizi, atkārtoti pieprasot termiņuzturēšanās atļauju.
Jaunās izmaiņas LR Imigrācijas likumā
2017.gada 2.martā stājās spēkā grozījumi LR Imigrācijas likumā (turpmāk - Likums), saskaņā ar kuriem radās vairāki jauni iemesli, lai saņemtu termiņuzturēšanās atļauju Latvijā (turpmāk - TUA), kā arī nopietni tika mainīti nosacījumi, lai saņemtu TUA, pamatojoties uz ārvalsts komersanta pārstāvniecības reģistrāciju.
Член Торгово-промышленной палаты Латвии Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras biedrs Member of the Latvian Chamber of Commerce and Industry

Īsi par mums

Juridiskais birojs "INLAT PLUS" no sava izveidošanās brīža 1996.gadā ir viena no visaktīvākajām un pazīstamākajām kompānijām, kas darbojas Latvijas Republikas juridisko pakalpojumu tirgū. Kompānijas sniegto juridisko pakalpojumu apjomi un veidi atbilst klientu (juridisko un fizisko personu) visizmeklētākajām prasībām.

Kontaktinformācija

Biroja adrese:
E-pasts:
Brīvības 40-15, LV-1050, Rīga, Latvija ip@inlatplus.lv
Tālr.:
Fakss:
(+371) 67505970
(+371) 26403577
(+371) 67505978

Palīdzība dubultpilsonības noformēšana Latvijā

17.10.2013
Juridiskais birojs INLAT PLUS informē, ka 2013.gada 1.oktobrī stājās spēkā LR Pilsonības likuma grozījumi, kuri citā starpā citu papildina likumu ar dubultpilsonību regulējošām normām. Tagad noteiktajos gadījumos likums atļauj dubultpilsonības izveidošanu saņemot Latvijas pasi naturalizācijas kārtībā vai uz citiem pamatiem.
Atbilstoši esošai likuma redakcijai, persona, kura bija Latvijas pilsonis 1940.gada 17.jūnijā, kā arī šīs personas pēcnācējs iesniedz apliecinājumu tam, ka laikā no 1940.gada 17.jūnija līdz 1990.gada 4.maijam tā atstājusi Latviju, glābdamās no PSRS vai Vācijas okupācijas režīma vai tikusi deportēta un minēto iemeslu dēļ līdz 1990.gada 4.maijam nav atgriezusies Latvijā uz pastāvīgu dzīvi, tad šī persona un tās pēcnācējs saglabā tiesības reģistrēties par Latvijas pilsoni.

Vēlētos atzīmēt, ka līdzīgie noteikumi darbojās arī agrāk. Tomēr daudzi cilvēki, kuri bija tiesīgi pretendēt uz Latvijas pilsonību uz šiem pamatiem, sen jau adoptējušies citās valstīs un negribēja atteikties no savas pilsonības Latvijas pilsonības labā (iepriekšējā likuma redakcija uzlika par pienākumu atteikties no savas pilsonības Latvijas pases saņemšanai). Tagad likumā ir teikts, ka saņemot Latvijas pilsonību uz augstāk minētājiem pamatiem, personai var izveidoties dubultā pilsonība.
 
Citiem vārdiem sakot, personām, kurām bija Latvijas pilsonība 1940.gada 17.jūnijā, kā arī viņu pēcnācējiem ir tiesības saņemt Latvijas Republikas pilsonību saglabājot savu iepriekšējo pilsonību. Norādītā iespēja saglabājas visiem pēctečiem, kas piedzima līdz 2014.gada 1.oktobrim.
 
Dubultās pilsonības izveidošanas iespēja pastāv arī gadījumos, kad pilsonība ir saņemta naturalizācijas kārtībā. Taču šos gadījumos piemēro speciālos noteikumus: dubultā pilsonība var izveidoties tikai tad, ja šai personai ir citas Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalsts, Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalsts, Austrālijas Savienības, Brazīlijas Federatīvās Republikas, Jaunzēlandes vai tādas valsts pilsonība, ar kuru Latvijas Republika noslēgusi līgumu par dubultās pilsonības atzīšanu.
 
Dubulpilsonības noformēšanas process varētu būt saistīts ar dažādām juridiskām niansēm. Izprast visus likumdošanas smalkumus un veiksmīgi noformēt dokumentus Jums palīdzes Juridiskā biroja INLAT PLUS speciālisti, kuri jau gandrīz divdesmit gadus specializējas pilsonības un migrācijas jautājumos. Mēs esam gatavi sniegt mūsu klientiem nepieciešamo palīdzību dubultpilsonības noformēšanā Latvijā, tai skaitā veikt Jūsu priekšteču Latvijas pilsonības apliecinošo dokumentu meklēšanu un savākšanu, kas ir pamatpieradījums šāda veida lietās. Pēc papildus informācijas lūdzam griezties Juridiskajā birojā INLAT PLUS pa tālr.: (+371) 67 505 970, (+371) 26 403 577 vai e-pastu ip@inlatplus.lv.
Patika informācija? Dalīties