Jebkura lieta ir risināma.

Aktuāli

15. decembris
Piezvanīt juristam
67 505 970
Grozījumi LR Imigrācijas likumā
2018.gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kuri paredz izņēmumu atcelšanu dažām ārzemnieku kategorijām, kuriem nebija jāmaksā valsts nodeva pirmo reizi, atkārtoti pieprasot termiņuzturēšanās atļauju.
Jaunās izmaiņas LR Imigrācijas likumā
2017.gada 2.martā stājās spēkā grozījumi LR Imigrācijas likumā (turpmāk - Likums), saskaņā ar kuriem radās vairāki jauni iemesli, lai saņemtu termiņuzturēšanās atļauju Latvijā (turpmāk - TUA), kā arī nopietni tika mainīti nosacījumi, lai saņemtu TUA, pamatojoties uz ārvalsts komersanta pārstāvniecības reģistrāciju.
Член Торгово-промышленной палаты Латвии Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras biedrs Member of the Latvian Chamber of Commerce and Industry

Īsi par mums

Juridiskais birojs "INLAT PLUS" no sava izveidošanās brīža 1996.gadā ir viena no visaktīvākajām un pazīstamākajām kompānijām, kas darbojas Latvijas Republikas juridisko pakalpojumu tirgū. Kompānijas sniegto juridisko pakalpojumu apjomi un veidi atbilst klientu (juridisko un fizisko personu) visizmeklētākajām prasībām.

Kontaktinformācija

Biroja adrese:
E-pasts:
Brīvības 40-15, LV-1050, Rīga, Latvija ip@inlatplus.lv
Tālr.:
Fakss:
(+371) 67505970
(+371) 26403577
(+371) 67505978

Jauni noteikumi komercķīlu reģistrācijā

20.03.2015
LR Komercķīlas likums tika pieņemts 1998.gadā. Komercķīla paredz iespēju ieķīlāt kustamo mantu – kapitāla daļas, mašīnas, preču zīmes, iekārtas, citu reģistrējamo mantu - nenododot to ķīlas ņēmēja valdījumā, bet reģistrējot ķīlas tiesības attiecīgajā reģistrā. Kompāniju īpašnieki izmanto komercķīlu lai saņemtu kredītus kompānijas attīstībai. 
Ar 2015.gada 1.janvāri stājās spēkā grozījumi Komercķīlas likumā. Pārsvarā šie grozījumi ir saistīti ar informācijas tehnoloģijām, kas arvien plašāk ienāk mūsu dzīvē, un proti – ar elektroniskā paraksta izmantošanu. Piemēram, pieteikums par komercķīlas reģistrāciju kopš šī brīža jāparaksta nevis pie zvērināta notāra, bet LR Uzņēmumu reģistrā, un tas jāapliecina attiecīgajai amatpersonai. Tas ir lētāk, nekā pie notāra, bet ir diezgan laikietilpīgi. Pieteikumu var parakstīt arī ar e-parakstu un nosūtīt kopā ar pārējiem dokumentiem uz LR Uzņēmumu reģistra elektronisko pastu. No vienas puses, skaidrs, ka tas ir domāts lai ietaupītu laiku un līdzekļus, no otras puses, jāzina šīs procedūras nianses. Iesniedzot dokumentus elektroniskā veidā ir ļoti svarīgi pareizi noformēt dokumentus, skaidri saprast, kādi tieši dokumenti ir jāapliecina ar elektronisko parakstu un kādā secībā. Un nedomājiet, ka oriģināla skenētā versija ir pats oriģināls. Tā jau ir kopija, un tā attiecīgi jānoformē.
 
Pēdējā laikā līdzās citai kustamai mantai arvien biežāk ieķīlā kapitāla daļas. Kapitāla daļas tagad ir kļuvušas par reģistrējamo ķīlas objektu. Respektīvi, ja agrāk ķīlas devējs norādīja, ka ķīlas objekts ir visa kustama manta, tad tika uzskatīts, ka viņam piederošās kapitāla daļas arī tiek ieķīlātas. Tagad tās ir jānorāda atsevišķi lai ieķīlātu! Tieši tas pats attiecas uz preču zīmēm un patentiem.
 
Ko vēl varētu teikt par kapitāla daļām šīs tēmas ietvaros? Ziņas par kapitāla daļu ieķīlāšanu kļuva publiski pieejamas. Tas ir ļoti svarīgs jaunums, jo tagad iegādājoties kapitāla daļas varēs pārbaudīt, vai tās ir brīvas no ķīlas vai nē. Tas ļaus izvairīties no vairākiem nepatīkamajiem pārsteigumiem. Vēlētos arī atgādināt, ka ir nepieciešams savlaicīgi dzēst ierakstus par komercķīlas esamību. Daudzi cilvēki domā, ka ieķīlājot mantu uz pieciem gadiem, šim termiņam izbeidzoties atzīme par ķīlu tiks dzēsta automātiski. Tā vairs nav! Visas ķīlas, kuras netiks dzēstas noteiktajā kārtībā automātiski tiks pagarinātas uz nenoteiktu laiku.
 
Patīkamas ziņas biedrībām: tagad tās arī var būt ķīlas subjekti un ieķīlāt biedrības piederošu mantu.
 
Ir atcelta valsts nodeva par komercķīlas dzēšanu, par ķīlas reģistrācijas dokumentu atkārtotu iesniegšanu gadījumos, kad tika saņemts lēmums ieraksta atlikšanu līdz trūkumu novēršanai.
 
Sīkāk par šiem un citiem grozījumiem var uzzināt vēršoties pēc palīdzības Juridiskajā birojā INLAT PLUS.
 
Juridiskā biroja INLAT PLUS speciālisti jau vairākus gadus palīdz gan fiziskām gan juridiskām personām sastādīt visus nepieciešamos dokumentus, veikt komercķīlu reģistrācijas procesu no “A” līdz “Z”.
/ Irina Štromberga, Juridiskā biroja INLAT PLUS speciāliste /
Patika informācija? Dalīties